Full name

Magdalena Kałużna

Title

Sztuka użytkowa │Rękodzieło│Custom painter

Location

Łódź, Poland

Blurb

Pracownia artystyczna

Biography

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

CZY MOŻNA KUPIĆ COŚ Z PREZENTOWANYCH PRAC?
Przyjmuję zamówienia na namalowanie dowolnego wzoru. Wszystkie prace widoczne w portfolio to prace pokazowe, które już do kogoś należą, były malowane na konkretne zamówienie. To mieszanka Waszych potrzeb i moich autorskich pomysłów na ich przedstawienie.

JAK ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
Pracuję w systemie zapisów na konkretne realizacje. Napisz mi czego potrzebujesz, co spodobało Ci się w portfolio, kogo chcesz obdarować prezentem, co lubi ta osoba - wspólnie opracujemy unikatowy projekt. Zamówienia przyjmuję:

  • mailowo pod adresem info@wewzorki.pl
  • przez wiadomość na Facebooku @wewzorkipl
  • przez wiadomość na Instagramie @wewzorki.

Maluję po przedpłacie, przesyłam zdjęcia gotowej pracy do akceptacji. Po zatwierdzeniu utrwalam wzór i nadaję paczkę.

ILE TO KOSZTUJE?
Koszt uzależniam od czasochłonności wykonania wybranego motywu. Zamówienia najczęściej mieszczą się w przedziale 50-200 zł za sztukę. Opisz czego potrzebujesz - zaproponuję Ci cenę i określę przybliżony czas realizacji. Dodając więcej elementów do namalowania podnosimy cenę i analogicznie – odejmując zmniejszamy. Zdarza się, że mam kilka pomysłów na daną realizację i mogę zaproponować wzory z kilku półek cenowych.

CZY JEST GDZIEŚ SKLEP?
Na razie maluję tylko na zamówienie, nie ma sklepu z "gotowcami". Możesz potraktować moje portfolio jako inspirację do złożenia własnego zamówienia.

JAKI JEST KOSZT WYSYŁKI?
18 zł kurier DPD lub paczkomaty inPost
Istnieje możliwość odbioru osobistego w Łodzi.

JAKA JEST FORMA PŁATNOŚCI
Maluję po otrzymaniu przedpłaty ustalonej kwoty w formie przelewu na konto (55 1140 2004 0000 3102 7976 1486 Magdalena Kałużna WeWzorki). Otrzymanie przelewu to dla mnie potwierdzenie rezerwacji terminu.

JAKI JEST CZAS REALIZACJI?
Jest zależny od ilości osób, które już się zapisały i czekają na swoje zamówienia. Zazwyczaj ponad miesiąc, ale warto zapytać i się upewnić. Tylko zamówienia na napis (ewentualnie napis z delikatnym zdobieniem typu nakrapianie) czasem mogę przygotować nieco wcześniej.

CZY MOŻNA WYBRAĆ FASON?
Tak. Mogę wysłać zdjęcia modeli (z opisaną pojemnością), które mam aktualnie do wyboru. Zazwyczaj jest to polska porcelana od producenta Lubiana. Jeśli szukasz czegoś niestandardowego, daj znać, mogę uwzględnić to w swoim kolejnym zamówieniu. Istnieje możliwość dostarczenia do mnie przedmiotu, który chcesz by został ręcznie pomalowany.

CZY MOŻNA ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE NA WZÓR NA PODSTAWIE ZDJĘCIA.
To zależy – nie zajmuję się malowaniem pejzaży, ani podobizn osób. Na podstawie zdjęcia mogę zamienić osobę/osoby na postaci kreskówkowe bez uwzględnienia rysów twarzy. Całe podobieństwo opieram na oddaniu pozy, fryzury, ubioru, elementów takich jak pieprzyk, kolor oczu, okulary, broda, biżuteria itp. Maluję w stylu, który widać u mnie w portfolio.

CHCIAŁBYM COŚ ZAMÓWIĆ, ALE NIE MAM POMYSŁU NA WZÓR
Odezwij się – wspólnie coś opracujemy. Oto kilka pytań pomocniczych, które być może nasuną Ci jakiś pomysł: jakie hobby ma osoba dla której projektujemy wzór? Jaki wykonuje zawód? Co robi w wolnym czasie? Jaki lubi kolor? Jakie ma wnętrza – być może warto dopasować projekt do stylu jaki panuje u niej w domu. Przejrzyj moje portfolio – elementy z różnych prac możemy połączyć w jeden wzór.

CZY WZORY SĄ TRWAŁE?
Moje prace są w pełni użytkowe, można je bez obaw myć ręcznie - tradycyjnie gąbką - a posłużą wiele lat. Nadal mam swój pierwszy kubek z 2011 roku, jest cały i zdrowy, ma nieliczne zarysowania.

Co może im zaszkodzić? Czego unikać? Nie zalecam mycia w zmywarkach (mogą pojawić się odpryski), celowego zdrapywania wzoru (może Ci się udać :), regularnego wystawiania na bezpośrednie silne słońce (kolory mogą nieco wyblaknąć), wielogodzinnego namaczania wzoru np. w misce z wodą (może stać się mniej odporny, wtedy spróbowałabym się ratować ponownym "wypaleniem farby" poprzez wstawienie wysuszonego naczynia do zimnego piekarnika i wypieczenie go 30 minut w 160*C, pamiętaj jednak by otworzyć drzwi piecyka dopiero po ostygnięciu).

CZYM MALUJESZ?
Używam profesjonalnych, nietoksycznych farb na bazie wody, utrwalanych termicznie, dedykowanych do danej powierzchni.

OD JAK DAWNA MALUJESZ?
Maluję właściwie odkąd pamiętam. Moje pierwsze prace na szkle powstały w 2005 roku, a na porcelanie w 2011.

KILKA SŁÓW NA KONIEC
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że moja pasja, mogła stać się pracą.
Wasze zamówienia, komentarze, polubienia i udostępnienia to nieoceniona pomoc w budowaniu mojej ukochanej, wymarzonej marki – WeWzorki

Magda

Elsewhere